Nowy sposób na przemieszczanie się od Hondy

Motor Compo ma znacznie ułatwić życie w zatłoczonych miastach.

Prototyp nietypowego skutera japońskiej korporacji zostanie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Tokio (3-11 grudnia). Dwuosobowy pojazd przyda się do pokonywania stosunkowo niewielkich odległości w zurbanizowanych obszarach, chociażby w dojeździe do pracy. Mierzy mniej niż 90 cm zarówno jeśli idzie o wysokość, jak i długość, a w dodatku jest składany i bez problemu zmieści się w bagażniku. Można więc zaparkować samochód kilka kilometrów przed miejscem docelowym i w błyskawicznym tempie pokonać resztę dystansu na skuterze, unikając miejskich korków.

Mobilność i szybkość to nie jedyne zalety Motor Compo. Wehikuł ma również świetnie wyglądać i być w pełni ekologiczny, a smartfon umieszczany w zamontowanym z przodu doku posłuży do kontrolowania jego parametrów. Akumulator, który go napędza, będzie zaś można w każdej chwili wyjąć i załadować w domu bądź zakładzie pracy albo wykorzystać go do zasilenia innych urządzeń elektronicznych.

Koncept jest bez cienia wątpliwości interesujący - miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostanie wcielony w życie.

[via SlashGear]

Więcej o: