Kindle Fire szturmem podbija rynek

Tablet Amazonu ujrzał światło dzienne dopiero nieco ponad 2 tygodnie temu, a już zdołał ugruntować sobie pozycję w swoim segmencie.

Zdaniem analityków z firmy IHS iSuppli, Kindle Fire jest obecnie drugim, po iPadzie, najpopularniejszym tabletem na rynku. Firma przewiduje, że do końca roku do sklepów na całym świecie trafi 3,9 mln sztuk urządzeń, zapewniając mu prawie 14-procentowy udział w rynku tabletów, o 9 p.p. większy niż Samsung Galax Tab. I choć do Apple'a, do którego należeć ma ponad 65% sektora, Amazonowi brakuje sporo, to twórcy popularnego sklepu internetowego zdecydowanie mają powody do zadowolenia. Wielu ekspertów sceptycznie odnosiło się do Kindle Fire, a tu proszę, kilkanaście dni od premiery jego wygląda na to, że iPad ma wreszcie pierwszego poważnego konkurenta.

Dane IHS Suppli wskazują nie tylko na sukces tabletu Amazonu, ale też na rosnącą, sumarycznie, popularność tabletów.  W tym roku światowe dostawy tabletów mają wynieść 64,7 mln egzemplarzy, prawie 50 milionów więcej niż w roku ubiegłym. Do 2015 roku liczba ta zwiększyć ma się aż do 287,5 mln. Taki trend wzrostowy robi wrażenie, prawda?

[via CNET]

Więcej o: