Apple wygrywa w Australii, przegrywa w USA i dzieli się patentem z Nokią

Apple udało się przedłużyć blokowanie sprzedaży tabletu Samsunga w Australii o kolejny tydzień. Podobna próba w USA nie odniosła skutku, a my poznaliśmy przy okazji szczegóły wojny patentowej.

Patent 381, który stanowi o jednej z kluczowych funkcji iOSa - przewijanie ekranu, miał być przekazany Nokii w wyniku dwuletnich negocjacji pomiędzy firmami dotyczącymi naruszenia patentów, zakończonych porozumieniem w czerwcu.

Jak informuje serwis The Verge , ten sam patent miał zostać zaoferowany podczas prób ugody Samsungowi we wrześniu zeszłego roku. Do porozumienia jednak nie doszło a sposób przewijania na przewijanie ekranu stał się jednym z głównych argumentów Apple w sądowych bataliach mających na celu blokowanie sprzedaży Galaxy Tab.

Udało się to w Niemczech i Australii, gdzie w miniony piątek przedłużono zakaz sprzedaży Galaxy Tab o kolejny tydzień. Rynek amerykański wciąż pozostaje otwarty dla tabletu Samsunga. Jak donosi Digital Trends , sędzia Judge Lucy Koh nie przychylił się do wniosku Apple o zablokowanie sprzedaży produktów koreańskiego producenta.

Sąd uznał jednak, że Samsung narusza patenty firmy z Cupertino, nie stwierdził natomiast, aby to naruszenie miało przekładać się na "nieodwracalne szkody".

Jak długo Apple starczy sił (i pieniędzy) na niszczenie największego konkurenta? Zobaczymy.

Więcej o: