Facebook potwierdza przejęcie Gowalla. A raczej pracowników firmy

Usługa przestanie funkcjonować już w przyszłym miesiącu.

Minęły zaledwie dwa dni od kiedy plotkowaliśmy o możliwości przejęcia Gowalla , a informację tę już potwierdził dyrektor zarządzający usługi, Josh Williams. We wpisie blogowym ujawnił on, że Facebook odezwał się do niego kilka tygodni po imprezie f8 . W sprawie przejęcia dogadano się dość szybko, a obecnie jest ono już powszechnie znanym faktem.

Tak naprawdę, Facebook nabył jedynie ludzi stojących za usługą. Dane gromadzone przez jej użytkowników nie interesowały serwisu społecznościowego i nie są częścią transakcji. Williams potwierdza, że każdy użytkownik Gowalla ma czas by zapisać wszystkie dane, na których mu zależy. Usługa przestanie działać pod koniec stycznia przyszłego roku.

Szczegóły dotyczące przejęcia nie zostały ujawnione. Nie wiadomo czym będą się zajmowali byli pracownicy Gowalla, choć plotkuje się, że będzie to profilowy "wehikuł czasu". Nie wiadomo również, czy wszyscy będą mieli możliwość rozpoczęcia pracy w Facebooku i ile konkretnie serwis społecznościowy zapłacił za przejęcie. Gowalla wyceniano na niecałe trzydzieści milionów dolarów.

Więcej o: