Buty i specjalna aplikacja dla piłkarzy od Adidasa

Lubicie kopać piłkę i chcecie śledzić swoje postępy w tej dziedzinie sportu? Najnowszy wynalazek Adidasa Wam w tym pomoże.

Dostępne od jakiegoś czas na rynku buty AdiZero F50 tworzą zgraną parę z darmową aplikacją miCoach Soccer przeznaczoną na komputery osobiste i urządzenia z systemem iOS. Zamontowany w zagłębieniu jednej z części podeszwy specjalny chip przesyła poprzez bezprzewodowy adapter dane o ruchach zawodnika do programu. Bezprzewodowy czujnik rejestruje m.in. dystans pokonany przez piłkarza, średnią prędkość, liczbę odbytych sprintów czy liczbę i szybkość stawianych kroków.

Na bazie zapisanych danych piłkarze mogą monitorować swój rozwój, porównywać swoje wyniki z rezultatami znajomych, a nawet wybranych gwiazd futbolu, a także dzielić się uzyskanymi rezultatami poprzez Facebooka oraz Twittera.

Opracowanie technologii zajęło Adidasowi ponad 2 lata. Z butów korzystali już profesjonaliści, między innymi gwiazda Barcelony Leo Messi, ale pewnie co bardziej zamożni amatorzy piłki nożnej również chętnie je wypróbują. A może powinni zacząć korzystać z nich reprezentanci Polski?

[via Mashable]

Więcej o: