Jak będą wyglądać wnętrza aut przyszłości?

Mitsubishi zdaje się mieć odpowiedź na to pytanie.

Firma zaprezentowała podczas zakończonych już targów motoryzacyjnych Tokyo Motor Show prototyp nowoczesnego kokpitu. Standardową deskę rozdzielczą zastępuje w nim interfejs projekcyjny, korzystający z danych biometrycznych użytkownika. System potrafi zmierzyć tempo bicia serca kierowcy czy temperaturę jego twarzy i na podstawie tych informacji dopasować pozycję siedzenia oraz przekazać odpowiednie wskazówki na temat bezpieczeństwa jazdy.

Sterowanie interfejsem odbywa się za pośrednictwem osiemnastu przycisków, które wychylają się bądź chowają w zależności od potrzeby, zamontowanych po obu stronach kierownicy - kierownicy nietypowej, bo w kształcie litery W. Boczny panel dotykowy, który rozpoznaje pismo, przydaje się natomiast do kontrolowania systemu nawigacyjnego. Zobaczcie sami:

 

Całość prezentuje się obiecująco, ale zanim podobne interfejsy zobaczymy w masowo produkowanych autach, w Wiśle upłynie jeszcze sporo wody. Mitsubishi planuje wcielić swój koncept w życie najwcześniej za 10 lat.

[via Engadget]

Więcej o: