Google pokazuje nowy Doodle - układ scalony

Tym razem świętujemy urodziny Robera Noyce'a.

Kto dziś skorzysta z wyszukiwarki Google, ten zobaczy nowy, ładny Doodle. Tym razem przedstawia on układ scalony i został stworzony z okazji urodziny Roberta Noyce'a, który zmarł w roku 1990. Gdyby żył, Noyce obchodziłby swe 84 urodziny.

Człowiek ten powinien być znany tym, którzy interesują się technologiami, rozwojem komputerów. Noyce, zwany Burmistrzem Doliny Krzemowej jest współtwórcą układu scalonego (z Jackiem Kilby) oraz współzałożycielem firmy Intel (z Gordonem E. Moore'em). Istnieje więc duża szansa, że serce komputera, na którym czytasz te słowa, zostało stworzone w założonej przez niego firmie.

Doodle na stronie głównej Google pojawiają się przy różnych okazjach od 1998 roku. Często są unikalne dla jednego lub kilku krajów, coraz częściej, są to rozbudowane obrazki lub nawet animacje, nie ograniczające się do podmiany czcionki w logo. Ostatnio zadziwiło nas logo zaprojektowane z okazji wydania pierwszej książki Stanisława Lema . Galerię innych można obejrzeć na stronie www.google.com/logos .

Więcej o: