Facebook rocznik 1997. Gdyby istniał

Łatwo przyzwyczailiśmy się do szybkiego internetu, bycia na bieżąco, ciągłych aktualizacji. Łatwo też zapominamy, że nie zawsze tak było - niektórzy dzisiejsi internauci nawet nie mogą tego pamiętać. Ten ciekawy projekt przypomina czasy, gdy samo podłączenie się do sieci było wyzwaniem.

Wchodzących na stronę Once Upon autorstwa Olii Lialiny i Dragana Espenschieda wita następujący komunikat:

Strona najlepiej wygląda w przeglądarce Netscape Navigator 4.03 i rozdzielczości 1024×768 pikseli, pod Windows 95. Zaleca się użycie maszyny wirtualnej lub odpowiedniego sprzętu, podłączonego do monitora  CRT. Jeśli nie macie do tego dostępu, nadal możecie ją zobaczyć korzystając z przeglądarki, która obsługuje ramki. Transfer z naszej strony został ograniczony do 8kB/s (szybkość łącza dial-up - modemowego).

Klikając jeden z trzech przycisków macie szansę przenieść się na Google+. YouTube i Facebooka w wersjach z 1997 roku. Autorzy postanowili zachować w tej formie wspomnienia dawnych topornych stron, z minimalną ilością grafiki, wszechobecnymi ramkami IFRAME i organizowaniem zawartości za pomocą tabelek. Część z Was może powspominać, a część na pewno popatrzy ze zdumieniem. Tak - właśnie taki był kiedyś internet.

Zobacz galerię stron z 1997 roku >>

Więcej o: