Google z Motorolą - nie tak szybko?

Komisja Europejska wstrzymała proces przejęcia Motoroli Mobility przez Google. KE domaga się dodatkowych dokumentów dotyczących planowanej operacji.

W połowie sierpnia bieżącego roku świat obiegła wiadomość " Google przejmuje mobilny oddział Motoroli ". Koncern z Mountain View miał przejąć producenta smartfonów za 12,5 miliarda dolarów. Gdy proces przejęcia zostanie zamknięty, Google nie będzie już "tylko" producentem systemu operacyjnego; teraz będzie także producentem sprzętu, czyli bezpośrednim konkurentem Apple, Nokii czy Samsunga.

Teraz jednak Komisja Europejska wstrzymała chwilowo sprawdzanie dokumentacji związanej z transakcją, domagając się dodatkowych informacji. Google będzie musiał przedstawi "dokumenty niezbędne do prawidłowego oszacowania transakcji", tłumaczy rzeczniczka KE .

Wniosek o zawieszenie dochodzenia obowiązuje od 6 grudnia. Rzecznik Google zapewnia, że wstrzymanie procesu przejęcia w oczekiwaniu na dalsze informacje jest rutynowe.

Google chce przejąć Motorola Mobility, ponieważ w posiadaniu tej ostatniej znajduje się ok. 17 tysięcy patentów na rozwiązania mobile, co ma pozwolić w przyszłości na lepszą ochronę wszystkich partnerów produkujących sprzęt z Androidem.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: