Toshiba obniża cenę swojego ultrabooka. I to znacznie

Jakiś czas temu przedstawiciel Intela stwierdził, że ceny ultrabooków powinny spaść. Toshiba najwyraźniej posłuchała tej rady.

Pierwsze ultrabooki, które cały czas wprowadzane są na rynki w poszczególnych krajach, m.in. Acer Aspire S3, Hewlett-Packard's Folio 13 czy Asus UX21, kosztują około 1 000 dolarów. Cena Portege Z835 od Toshiby w momencie debiutu przed miesiącem również nie odbiegała od standardów: wynosiła 899$. W tym tygodniu jednak w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy ultracienkiego laptopa można kupić za jedyne 699 dolarów - to najniższa do tej pory cena w krótkiej historii ultrabooków. I zarazem poziom, o jakim wspominał Intel .

Trudno mówić w tej sytuacji o początku nowego trendu, bo Toshiba nie obniżyła ceny swojego urządzenia na stałe, niemniej jednak jeśli promocja przyniesie oczekiwany efekt (to znaczy: rozejdzie się odpowiednio dużo ultrabooków), w przyszłości możemy spodziewać się podobnych akcji, także z inicjatywy innych firm. A potem kolejnych. I następnych. Aż w końcu ceny ultrabooków zostaną zredukowane permanentnie i spełni się życzenie Intela. Nie spodziewajmy się tylko, że nastąpi to w przeciągu kilku tygodni - ultrabooki dopiero zaczynają swój żywot i na razie potrzebują czasu, by zadomowić się na półkach sklepowych.

[via CNET]

Więcej o: