Najchętniej kupowane telefony - Galaxy i iPhone

W Polsce szansę na zdobycie pierwszego miejsca wśród najpopularniejszych telefonów na święta ma szansę zdobyć Nokia 500 lub Samsung Galaxy Ace. Za granicą natomiast o palmę pierwszeństwa walczy kolejna generacja Galaxy S i odświeżony iPhone 4.

Chodzi oczywiście o Galaxy S II i iPhone 4S. Analitycy rynków twierdzą, że w październiku iPhone'y rzutem na taśmę zdobyły aż 43% angielskiego rynku smartfonów (z prognozą na sprzedaż aż 28 milionów egzemplarzy w czwartym kwartale). Produkty Apple zdystansowały w ten sposób wszystkie inne telefony, niezależnie od ich systemu operacyjnego. Neil Mawston z agencji Milton Keynes stwierdził:

Naprawdę tylko rodzina iPhone'ów i Galaxy znika z półek. Reszta musi się zadowolić okruszkami.

A mówiąc o reszcie, ma na myśli HTC, RIM i innych.

Analitycy twierdzą, że kolejny wyraźny trend na rynku to brak wzmożonego popytu na zaawansowane telefony komórkowe w USA. W każdym razie nie taki, jakiego można się było spodziewać patrząc na dane historyczne sprzedaży. W Europie, tradycyjnie, czwarty kwartał będzie najtłustszy z całego roku, ale zdaje się, że też pozostawi wiele do życzenia.

Być może w tym roku straszony kryzysem Święty Mikołaj zwyczajnie pominie sklepy z drogą elektroniką. A jeśli już tam zajdzie... może mieć problem z odróżnieniem jednej czarnej płytki (z wyświetlaczem) od drugiej. Podobne obudowy, podobne podzespoły, podobne ceny, identyczne systemy operacyjne...

dane dostarcza:

embed
Więcej o: