Odczytywanie umysłu jest bliżej niż myślisz

IBM prezentuje pięć technologii, których zaczniemy używać w ciąg pięciu lat. Prawdopodobnie zaczniemy.

Jak co roku, IBM przygotował swoje zestawienie "Five in Five". Przedstawiane są w nim technologie, które zdaniem pracowników firmy będą używane na masową skalę w ciągu pięciu lat. Prognozy ekspertów nie zawsze sprawdzają się, ale co roku są bardzo interesujące.

W tym roku specjaliści doszli do wniosku, że w nadchodzących latach zaczniemy zasilać swój sprzęt, a nawet mieszkania w bardzo nietypowy sposób. Kolejnymi nadchodzącymi przełomowymi technologiami mają być odczytywanie ludzkich myśli przez maszyny i nowe zabezpieczenia (bankomat pozna nas chociażby po głosie). IBM przewiduje też, że świat rozwinie się dzięki dostępności smartfonów, z których korzystać ma 80% mieszkańców naszej planety. Najciekawsza z punktu widzenia statystycznego człowieka wydaje się jednak być możliwość całkowitego wyeliminowania spamu - niechcianej poczty elektronicznej.

Zachęcamy zresztą do zapoznania się z materiałem filmowym zaprezentowanym przez IBM. Wymienione powyżej prognozy zostały w nim wymienione i omówione w przystępny sposób. Czekając na nadejście tych przełomowych technologii, już teraz z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego Five in Five.

 
Więcej o: