HTC przegrywa sprawę o patenty - zakaz sprzedaży niektórych urządzeń w USA

Wchodzi w życie w kwietniu przyszłego roku. Zakaz dotyczy wszystkich urządzeń HTC działających pod kontrolą Androida 1.6 - 2.2.

Amerykańska Międzynarodowa Izba Handlowa przyznała rację firmie Apple w sporze z HTC. Uznała ona, że tajwański producent narusza jeden z czterech patentów wymienionych przez amerykańską korporację w tym sporze. Izba Handlowa wprowadziła w związku z tym zakaz sprzedaży niektórych urządzeń HTC na terenie Stanów Zjednoczonych. Wchodzi on w życie dziewiętnastego kwietnia przyszłego roku. Producent ma więc czas, by zmodyfikować oprogramowanie w swoim sprzęcie.

Patent, który naruszony został zdaniem Izby Handlowej oznaczono numerem 647. Odnosi się on do możliwości klikania (przez użytkownika) w numer telefonu lub inne dane wyświetlane na ekranie urządzenia, by zadzwonić do wybranej osoby lub "wyciągnąć" dodatkowe, potrzebne informacje. Eksperci branżowi podejrzewają, że po tym zwycięstwie, Apple może wystąpić także przeciwko innym firmom. Większość z nich wykorzystuje takie lub podobne rozwiązania w swoim sprzęcie.

Tymczasem w komunikacie prasowym, firma HTC powiedziała iż patent 647 jest jedynie niewielką częścią interfejsu użytkownika i zostanie on całkowicie usunięty z jej telefonów już wkrótce.

Wygląda więc na to, że decyzja w tej sprawie jedynie w niewielkim stopniu wpłynie na plany HTC. Wątpliwym jest, by wpłynęła natomiast na sprzedaż urządzeń firmy w Stanach Zjednoczonych.

[za: Reuters ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: