HTC: przegraliśmy sprawę o patenty? Nie szkodzi, już testujemy nowe urządzenia

Tajwańska firma nie traci pewności siebie po sądowej porażce z Apple. Jej szef powiedział, że HTC już przygotowuje nowe smartfony, których oprogramowanie nie łamie praw patentowych konkurencji.

Porażka HTC nie była zbyt dotkliwa, bo sąd przyznał rację Apple tylko w sprawie jednego patentu dotyczącego obsługi kontaktów telefonicznych i "wyciągania" z nich dodatkowych informacji. Urządzenia z oprogramowaniem naruszającym patent nr 647 (czyli wszystkie smartfony HTC działające pod kontrolą Androida 1.6 - 2.2) nie będą mogły być jednak sprzedawane w USA po 19 kwietnia.

Peter Chou, dyrektor generalny HTC, na spotkaniu z dziennikarzami w siedzibie firmy w Tajpej, zapewnił jednak, że jego firma już testuje nowe modele telefonów , które nie wykorzystują patentu Apple. Chou nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących tych smartfonów.

Niezależnie od pracy nad nowymi modelami HTC może również dowołać się od wyroku i uzyskać uchylenie zakazu sprzedaży. Podobną sprawę z Apple - dotyczącą tabletów - wygrał Samsung w Australii, a na dodatek koreańska firma wygryzła Apple z pierwszego miejsca na tamtejszym rynku smartfonów.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: