Tablety w ręce orangutanów!

Tym to jest dobrze. Orangutany z zoo w amerykańskim Milwaukee bawią się iPadami. A już niedługo mają mieć w klatkach wi-fi do wideo rozmów z małpami z innych ogrodów zoologicznych.

Orangutany lubią rysować i oglądać zdjęcia innych orangutanów, a jedna z małp o imieniu MJ uwielbia programy Davida Attenborougha . To wszystko oczywiście w szczytnym celu.

- To forma ćwiczenia umysłu i utrzymywania orangutanów w aktywności - tłumaczy Jennifer Diliberti, rzeczniczka prasowa ogrodu zoologicznego w Milwaukee.

Na pomysł sprezentowania tabletów małpom wpadli działacze organizacji Orangutan Outreach , która pomaga ratować orangutany. Małpy te są bowiem zagrożone wyginięciem . Richard Zimmerman z tej organizacji podkreśla, że eksperyment z iPadami ma przyciągnąć uwagę potencjalnych sponsorów.

Następnym krokiem ma być zainstalowanie w klatkach wi-fi, żeby orangutany mogły oglądać kolegów z innych ogrodów zoologicznych. Oczywiście pod nadzorem opiekunów, bo inaczej iPad kończy żywot po jakiś 15 sekundach - orangutany sa wyraźnie zainteresowane zajrzeniem do wnętrza tabletu, co kończy się kiepsko dla urządzenia.

Ale trzeba przyznać, że pod opieką człowieka orangutany radzą sobie całkiem dobrze, zresztą sami zobaczcie:

Więcej o: