Facebook coraz popularniejszy na urządzeniach przenośnych

Jak donosi Benedict Evans, analityk firmy Enders Analysis, z mobilnej aplikacji Facebooka miesięcznie korzysta już kilkaset milionów osób.

W grudniu miesięczna liczba aktywnych użytkowników programu przekroczyła próg 300 milionów - 27. dnia miesiąca wynosiła dokładnie 301,9 mln. Najliczniej z przenośnej aplikacji Facebooka korzystają posiadacze iPhone'ów, iPodów Touch i urządzeń z Androidem i łącznie przypada na nich prawie 2/3 miesięcznej puli. Trzecie miejsce w rankingu przypadło urządzeniom firmy RIM, czwarte miejsce okupują tzw. feature phones czyli zwykłe telefony nie będące smartfonami. Dalej: iPad, telefony z Symbianem, a na końcu, z fatalnym rezultatem 1%, Windows Phone.

Jak liczba 300 mln przedstawia się na tle wszystkich aktywnych użytkowników największego portalu społecznościowego? Jeśli wierzyć statystykom z końca września tego roku , Facebook łącznie ma ich łącznie ponad 800 milionów. Można więc założyć, że na platformach mobilnych z portalu korzysta około 40% jego użytkowników.

Więcej o: