CES 2012: Atmel maXTouch S - ekrany dotykowe wchodzą na nowy poziom

Atmel, jeden z czołowych producentów mikrokontrolerów przeznaczonych do ekranów dotykowych, ujawnił nową linię swoich produktów. Pozwolą one m.in. na tworzenie cieńszych urządzeń oraz bardziej intuicyjną i precyzyjną obsługę ich wyświetlaczy.

Linia nowych procesorów nosi nazwę maXTouch S, a w jej skład wejdą trzy modele. mXT224S trafi do standardowych smartfonów, kamer cyfrowych i innych urządzeń z przekątną ekranu od 3,5 do 4,3 cala. mXT336S zaimplementowany zostanie w większych smartfonach z wyświetlaczami o przekątnej od 4,3 do 5,5 cala. mXT1664S znajdzie natomiast zastosowanie m.in. w tabletach (obsłuży ekrany o przekątnej 10,1-17 cali).

Urządzenia korzystające z tej technologii, przede wszystkim smartfony i tablety, staną się cieńsze (nawet o milimetr), lżejsze. Jednocześnie zostaną zredukowane "szumy" ekranu.

Warto dodać, że technologia wspiera obsługę wyświetlaczy przy pomocy rysików oraz funkcję multitouch. Jej implementacji należy spodziewać się na urządzeniach z Androidem 4.0, Windowsem 8 i Windows Phone 8.

Próbki kontrolerów są już dostępne dla zainteresowanych - ich masowa produkcja ma ruszyć pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku.

[za Engadget ]

Więcej o: