CES 2012: Samsung odświeża ultrabooki Series 9

Chudsze, lżejsze i z jaśniejszymi ekranami. Premiera już za miesiąc.

Nie możemy ukrywać, że bardzo podobała nam się pierwsza generacja ultrabooków Samsunga Series 9 . Na tegorocznych targach CES, producent zapowiedział drugą generację tychże. Komputery będą dostępne w dwóch wersjach, 15-calowej i 13-calowej. Maszyny te zostały wyposażone w procesory Intel Core i3 lub i5, maksymalnie 8GB pamięci RAM oraz dyski SSD o pojemności 128 lub 256GB. Oczywiście całość zamknięto w eleganckiej, aluminiowej obudowie.

Samsung chwali się także tym, że w nowych ultrabookach znajdziemy wyświetlacze HD+ SuperBright Plus+ (rozdzielczość 1600x900), które pokryto powłoką przeciwodblaskową. Mają one być o 180% jaśniejsze od swoich poprzedników i mają oferować szerokie kąty widzenia (160 stopni). W komputerach tych podświetlenie ekranu i klawiatury automatycznie dostosowuje się do natężenia światła pomieszczenia, w którym jesteśmy. Odświeżone ultrabooki po naładowaniu baterii mają działać do 10 godzin.

Urządzenia udało się także odchudzić o prawie 1,5 cm, a jednocześnie zmniejszyć ich wagę do 1,5 kilograma. Druga generacja ultrabooków Series 9 trafi do sklepów w USA już w lutym tego roku. Model 13-calowy wyceniono na 1399 dolarów. Za 15-calowe urządzenie zapłacimy natomiast 1499 dolarów.

Druga generacja ultrabooków Samsung Series 9Druga generacja ultrabooków Samsung Series 9 fot. Samsung

Więcej o: