Google: wyszukiwarka bardziej osobista

Nowy rodzaj wyszukiwania - Your World - pozwoli znajdować informacje umieszczone w Sieci przez znajomych z Google+.

Wyobraź sobie, że planujesz wakacje . Określasz cel podróży i sprawdzasz w Internecie, czy dobrze wybrałeś. Ale czy nie lepiej przeczytać, co mogą doradzić ci znajomi, a nie zdać się na recenzje i opinie anonimowych internautów?

W tym momencie przyda ci się usługa Your World . Nowość zapowiedziana przez Google wyszuka nie tylko zwykłe strony o miejscu, do którego się wybierasz, ale przejrzy również wpisy, zdjęcia i informacje twoich znajomych. To dobra strona tego rozwiązania. Teraz nadszedł czas na gorszą informację: musisz mieć konto w Google+, żeby funkcja Your World działała.

Wprawdzie na świecie użytkowników portalu Google jest coraz więcej , ale i tak mniej, niż fanów Facebooka. No, ale to może się przecież zmienić. Na wszelki wypadek można zajrzeć do instrukcji obsługi Your World na oficjalnym blogu Google.

Przy okazji - nawet jeśli masz konto na "plusie" to będziesz mógł zrezygnować z Your World. Poza tym za każdym razem będzie można przełączać wyniki wyszukiwania między normalnymi, a tymi bardziej osobistymi.

Więcej o: