CES 2012: Świecące gryzonie i kontroler do wszystkiego, czyli nowości od SteelSeries

Podczas CESu nikt nie próżnuje. Targi to świetna okazja do zaprezentowania akcesoriów komputerowych. Skorzystała z niej duńska firma SteelSeries.

Firma zaprezentowała zestaw słuchawkowy Steelseries Flux i Siberia V2 Frost Blue, bezprzewodowy pad o nazwie Ion, a także trzy profesjonalne myszy Kana, Kinzu V2, oraz Kinzu V2 Pro Edition. Jak na SteelSeries przystało, wszystkie akcesoria odznaczają się delikatną nutką uporządkowanego szaleństwa.

Producent obiecuje, na przykład, że SteelSeries Ion ma być prawdziwie uniwersalnym kontrolerem, który można będzie podłączyć zarówno do komputera jak i telefonu (za pośrednictwem Bluetooth). Urządzenie ma działać około 20 godzin bez konieczności ładowania.

Trio myszy otwiera SteelSeries Kana , sześcioprzyciskowa, dostosowana do prawo- i leworęcznych graczy, wyposażona w optyczny czujnik o rozdzielczości 3600 dpi i wyjątkowo duże boczne przyciski. Producent wycenia ją na około 50 dolarów. W zestawie znalazły się także dwie inne, mniejsze myszy o nazwach Kinzu V2 , oraz Kinzu V2 Pro Edition . Obie czteroprzyciskowe, obie kolorowe i wyposażone w optyczny czujnik o rozdzielczości 3600 dpi. W wersji Pro Edition znajdziemy także, znane w e-sportowym świecie przyciski Omron.

Słuchawki SteelSeries Flux wyposażono w wygodne zawiasy, dzięki którym cała konstrukcja w ułamku sekundy składa się do postaci "przyjaznej w podróży". To jednak nie wszystko, bo w muszlach słuchawek zamontowano gniazda jack, do których można podłączyć kolejny zestaw, tak, aby kilka osób słyszało to samo.

Druga generacja słuchawek Siberia, o nazwie Frost Blue to w rzeczywistości model referencyjny, ale naszpikowany błękitnymi diodami, które w razie potrzeby rozświetlą stanowisko gracza klimatyczną, siną poświata.

Wszystkie propozycje wydają się ciekawe. Czekamy na więcej i zapraszamy do galerii .

Więcej o: