CES 2012: Ultracienkie ultrabooki Acera

Dużo tych ultra, ale nowe laptopy Acera naprawdę przyciągają uwagę. Niecałe 15 mm grubości to w końcu tylko ciut więcej, niż w przeciętnym smartfonie.

A smartfon, w przeciwieństwie do Acera Aspire S5 nie ma 13,3-calowego wyświetlacza, dużego twardego dysku, wygodnej klawiatury i złącz HDMI, USB 3.0 oraz Thunderbolta . Na pierwszy rzut oka S5 prezentuje się obiecująco, ale poczekajmy, aż poznamy cenę tego cacka. Na rynek ma trafić w drugim kwartale 2012 roku.

Acer Aspire Timeline UltraAcer Aspire Timeline Ultra fot. Acer

Druga nowość Acera to Timeline Ultra (powyżej). Jest wprawdzie trochę grubszy - 20 mm w najszerszym miejscu - ale ma większy wyświetlacz (14- lub 15-calowy) i DVD. Jest też HDMI i USB 3.0. Bateria, według zapowiedzi producenta, ma wytrzymywać aż 8 godzin pracy. Brzmi smakowicie, ale niestety i w tym przypadku cena pozostaje nieznana.

Oba laptopy mają mieć procesor Intel Core. Jaki? Acer informuje tylko, że "najnowszy". Co to dokładnie oznacza dowiemy się w pierwszym kwartale 2012 roku, bo wtedy Ultra ma pojawić się w sprzedaży. Na razie nie wiadomo jednak, czy ta data dotyczy również Polski.

Zarówno S5 jak i Timeline Ultra będą miały wbudowaną funkcję Acer Green Instant On, która pozwala na oszczędzanie energii, a wybudzenie komputera ma trwać zaledwie 1,5 sekundy. Wszystkie nowe komputery Acera będą mogły korzystać z "chmury" tej firmy, a korzystanie z zasobów będzie możliwe np. przez smartfona.

Więcej o: