CES 2012: Okulary, z którymi nie zechcesz się rozstawać

Okulary DK-32 izraelskiej firmy Lumus potrafią połączyć rzeczywisty obraz z dowolną wirtualną treścią. Czy tak wygląda przyszłość gier i portali społecznościowych?

Na rynku są już dostępne multimedialne hełmy - mają jednak zasadniczą wadę: są mało mobilne i widać przez nie jedynie obraz emitowany na wbudowanych wyświetlaczach. Trzeba też przyznać, że odrobinę zabawnie się w nich wygląda, szczególnie poza domem.

Ważące zaledwie 27 gramów, okulary DK-32 izraelskiej firmy Lumus , to zupełnie nowa jakość rzeczywistości rozszerzonej.

Technologia użyta w ich produkcji jest bardzo zaawansowana, do tej pory przeznaczona była dla pilotów wojskowych i żołnierzy. W obudowie okularów znajdują się miniaturowe projektory, które poprzez system pryzmatów i luster wyświetlają obraz na soczewkach. Ma on świetne parametry: rozdzielczość 720p (1280×720), kompatybilność z 3D, jasne kolory. Prawdziwym wyzwaniem dla producenta było stworzenie takiego materiału, który jednocześnie będzie w stanie wyświetlać wirtualny obraz i przepuszczać światło umożliwiając obserwowanie otoczenia. Łatwo sobie wyobrazić okulary DK-32 jako dodatek do urządzeń mobilnych umożliwiający używanie nawigacji, portali społecznościowych, gier. Może też być bardzo pomocny dla osób ze słabym wzrokiem.

Używanie wynalazku Lumus wydaje się też po prostu sporą frajdą. Według producenta zapewniają wrażenia identyczne jak oglądanie z odległości 3 metrów 87-calowego telewizora.

 

[ za  slashgear.com ]

Więcej o: