Kontroler do Wii U to okno na świat (gier)

Na targach Consumer Electronics Show spotkamy też Nintendo prezentujące Wii U - nie jest to jeszcze finalna wersja produktu, ale można się pobawić, co zrobili redaktorzy The Verge.

Głównym obiektem zainteresowania był kontroler. Pad ma 6,2-calowy ekran dotykowy w technologii rezystancyjnej (daje się obsługiwać rysikiem), akcelerometr i wbudowany sensor do WiiRemote (ten czarny pasek nad ekranem), który wykryje ruchy nad kontrolerem do Wii U - w ten sposób można np. grać w golfa. Kładziemy pad do Wii U na podłodze i machamy tym od Wii. Jednak to zastosowanie znamy już z E3. Na CES pokazano inne.

 

Przyznam, że nie do końca rozumiem zasady prezentowanych gier. Najciekawsze jest chyba wykorzystanie pada jako dodatkowego ekranu do rozglądania się po grze. W ten sposób można go będzie np. używać jako lornetki lub telewizora.

A od 3:27 można zobaczyć jak Wii U radzi sobie z grafiką HD - a konkretnie lokacjami z Zeldy. Nintendo nie chce powiedzieć, czy to technologiczne demo stanie się kolejną grą o Linku. Raczej nie wątpię, że tak.

Paweł Kamiński

Więcej o: