Na Google+ jest już 90 milionów osób

Informację tę opublikował amerykański gigant.

Sam dyrektor wykonawczy Google - Larry Page - potwierdził, iż w serwisie społecznościowym firmy zarejestrowało się już ponad 90 milionów użytkowników. Informacja ta została przekazana mediom w trakcie konferencji poświęconej wynikom finansowym Google za czwarty kwartał ubiegłego roku.

Zastępca prezesa działu Social w firmie Google podziękował natomiast użytkownikom za wkład w rozwój serwisu oraz entuzjazm i wsparcie. Przy okazji - mając na myśli pierwszych użytkowników Google+ - zacytował antropolog Margaret Mead, mówiąc, że nigdy nie należy wątpić w to, iż niewielka grupa pomysłowych, oddanych sprawie obywateli, może zmienić świat.

Przypomniano również, iż po uśrednieniu wyników, pracownicy Google dodają do serwisu społecznościowego jedną nową funkcję każdego dnia od jego startu. Sam Page dodał, że osoby korzystające z Google+ są fanami produktów korporacji. Ponad 60% z nich używa wyszukiwarki, poczty elektronicznej albo "usług biurowych" Google każdego dnia. 80% z nich, przynajmniej raz w tygodniu odwiedza serwis należący do amerykańskiej korporacji.

Mimo to, w temacie ilości użytkowników, Google+ jest daleko w tyle za swoim największy rywalem, Facebookiem. Serwis Marka Zuckerberga już jakiś czas temu pochwalił się tym, iż korzysta z niego ponad 800 milionów osób.

[za: CNN i Slashgear ]

Więcej o: