Długo oczekiwana Nokia Lumia już 4 lutego w Polsce. Całkiem niedrogo

Robert Siewierski, dyrektor generalny Nokia Poland, osobiście poinformował, że już 4 lutego w Polskich sklepach pojawi się długo oczekiwana najnowsza rodzina telefonów - Nokia Lumia.

W skład serii wejdą póki co tylko dwa modele - Lumia 800 oraz Lumia 710, ale za to w różnych wariantach kolorystycznych. Lumia 900, trzeci członek rodziny przeznaczona jest wyłącznie na rynek amerykański.

Półkowy debiut ma poprzedzić dwutygodniowa kampania reklamowa i promocyjna pod hasłem "niezwykły każdy dzień". Po co w ogóle o tym wspominamy? Siewierski stwierdził, bowiem że akurat ta kampania będzie się różnic od innych:

Kampania ta będzie się różnić od poprzednich naszych działań, podejmiemy szereg aktywności, dzięki którym konsumenci będą mieli okazję wypróbować nasze nowe produkty w ciekawy, angażujący sposób.

W 13 dużych aglomeracjach w Polsce - w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Częstochowie, Opolu i Zielonej Górze pojawi się możliwość krótkiego "przetestowania" obu Lumii. W trzech pierwszych pojawią się "showroomy", w innych specjalne ciężarówki wypełnione sprzętem Nokii i Microsoftu, dostawcy systemu operacyjnego do fińskich smartfonów. Danie możliwości wypróbowania urządzenia przed jego zakupem nie jest wcale popularną strategią wśród producentów sprzętu. Zwłaszcza takiego, który kosztuje odpowiednio dużo...

Testuj LumięTestuj Lumię fot. Orange.pl

A Lumie, choć nie będą należeć do najtańszych telefonów na rynku, w kategorii smartfonów prezentować się będą całkiem nieźle. Model 800 producent wycenił na około 2250 złotych, natomiast 710, zamknięty w nieco mniej oryginalnej formie na 1499 złotych. Ceny oczywiście są "sugerowane" i sukces obu aparatów będzie raczej uzależniony od kosztu ich zakupu wraz z abonamentem u któregoś z operatorów. Do oferty czterech największych (Plus, Orange, Play i T-Mobile) Lumia wchodzi także 4 lutego i najprawdopodobniej dopiero wtedy poznamy szczegóły. Można się jednak spodziewać, że aby kupić bardziej dostępny model - Lumię 710 trzeba będzie podpisać umowę na około 100 złotych miesięcznie i dodatkowo przygotować kilkaset złotych na start.

 

Więcej szczegółów na stronie www.lumia.pl .

Więcej o: