60 minut na sekundę. Ile w ciągu jednej sekundy dzieje się na YouTube?

Wszystkiego dowiesz się z oryginalnego, zabawnego materiału filmowego.

Czy zainteresowanie serwisem YouTube może być jeszcze większe niż obecnie? Oczywiście. Jego przedstawiciele przytaczają liczby, z których wynika, że w 2007 roku, co minutę wrzucano na łamy serwisu aż sześć godzin nagrań. W 2010 roku, co minutę były to już 24 godziny materiałów wideo. Teraz pochwalono się kolejnym rekordem. Co minutę, na YouTube pojawiają się pliki wideo o łącznej długości 60 godzin! W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy odnotowano tu wzrost aż o 30%.

Stareńki Nyan CatStareńki Nyan Cat Fot. Google

Aby uczcić sukces, YouTube przygotował zabawny i oryginalny materiał filmowy pokazujący, co dzieje się w trakcie sekund, minuty czy pięciu minut "czasu YouTube'owego". Warto poświęcić mu kilka chwil, by dowiedzieć się czegoś na temat Sahary, zdobywania Mount Everest czy spadania w dół dziury bez dna.

Oglądając klip poprawiasz też inną statystykę. YouTube twierdzi, że każdego dnia, jego użytkownicy oglądają już ponad 4 miliardy plików wideo. Cóż wypada zrobić, ja nie kliknąć w klip i "stracić" minutę swojego życia.

Pełną, ciekawszą wersję materiału filmowego znaleźć można natomiast na stronie internetowej onehourpersecond.com . Polecamy.

[za: YouTube Blog ]

Więcej o: