Połowa użytkowników Facebooka ma wątpliwości względem Osi Czasu

Spójrzmy prawdzie w oczy: to było do przewidzenia. Podobnie jak kilka innych znaczących zmian wprowadzanych w przeszłości na Facebooku, tak Timeline nie może na początku spotkać się z aprobatą użytkowników portalu.

W piątek firma Sophos Security przedstawiła wyniki sondażu przeprowadzonego na grupie ponad czterech tysięcy "Facebookowiczów" na temat nowego typu profilu. Więcej niż połowa respondentów wyraziła obawę w związku z nim obawę, ponad 32% odpowiedziało, że nie wie, po co dalej jest na Facebooku, przeszło 8 procent ankietowanych uznało, że jakoś się do Osi Czasu przyzwyczai, a zaledwie 7,96 proc. polubiło Timeline.

Dlaczego ludzie tak źle wypowiadają się o nowym typie profilu? Zdaniem Sophos Security obawiają się, że Oś Czasu zmusi ich do ujawniania jeszcze większej liczby informacji na swój temat - zarówno samemu Facebookowi, jak i jego użytkownikom, w tym złodziejom.

Odpowiedzi zbierano od końca września, gdy Mark Zuckerberg zapowiedział Timeline na konferencji Facebook f8 . Rezultaty ankiety byłyby pewnie jeszcze bardziej negatywne, gdyby użytkowników Facebooka spytać o zdanie po ogłoszeniu, że Timeline pojawi się wkrótce u nich wszystkich . Korzystając jednak z wcześniejszych doświadczeń Facebooka, należy się spodziewać, że po wprowadzeniu na stałe Osi Czasu, większość sceptyków się do niej przekona.

A Wy, jesteście przekonani do nowej wersji profilu na Facebooku czy może zupełnie Wam ona nie odpowiada i na przykład zamierzacie z jej powodu usunąć konto na portalu?

[Za: Digital Trends ]

Więcej o: