Wielcy świata technologii łączą siły w walce z phishingiem

Google, Facebook, Microsoft i inne firmy świata technologii połączyli siły. Sojusz ma na celu walkę z oszustwami mailowymi, zwłaszcza phishingiem i spamem.

Phishing to jedna z technik oszustw e-mailowych; jest to próba wyłudzenia informacji za pomocą wiarygodnie wyglądającego maila od zaufanej instytucji bądź osoby. Na przykład ktoś może podszywać się pod bank i prosić o dane dostępowe do konta. Jeśli odbiorca uwierzy w oszukańczego maila może podać żądane informacje.

Google, Microsoft, Facebook, Yahoo! i 11 innych podmiotów zapowiedziało, że włączy do swojej poczty nowe, lepsze mechanizmy zapobiegające oszustwom mailowym, czyli przede wszystkim phishingowi i spamowi. Dzięki temu wiadomości mailowe przesyłane między wielkimi podmiotami mają być lepiej zabezpieczane.

Skrzynki pocztowe, jakie mają być lepiej chronione to AOL, GMail, Hotmail, Yahoo Mail. Nadawcy, którzy mają podlegać regule zwiększonej ochrony: Facebook, Bank of America, LinkedIn, PayPal i inni. Więcej o szczegółach porozumienia przeczytacie na blogu Google .

Więcej o: