Sprawdź, jak będzie wyglądać pakiet Microsoft Office 15

Office 15 coraz bliżej. Microsoft poinformował niedawno o osiągnięciu etapu Technical Preview, czyli wczesnej wersji testowej, prezentującej już możliwości nowej odsłony kultowego pakietu biurowego.

Na blogu zespołu zajmującego się tworzeniem Office'a J.P. Hough, wiceprezes Microsoftu, odpowiedzialny za rozwój pakietu zakomunikował:

Dzisiejszego poranka osiągnęliśmy bardzo ważny etap - kamień milowy: początek przedpremierowej wersji technologicznej pakietu Office 15.

Tym samym nowa odsłona programu trafiła do partnerów Microsoftu, odpowiadających za wczesne testy oprogramowania. Niestety, na publiczną wersję beta będziemy musieli poczekać aż do lata. Na finalną być może aż do początku 2013 roku.

Co już wiadomo o nowym Office? Niewiele. Hough nie zdradza wielu szczegółów, ale zapowiedział, że to jeden z najambitniejszych projektów działu odpowiedzialnego za legendarny pakiet biurowy. Nowy Office ma się w znaczącym stopniu opierać się o chmurę i na żywo synchronizować z całą gamą innych produktów Microsoftu - z mobilnym pakietem, z Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project, oraz Visio. Według Hougha ma to dać użytkownikom możliwością prawdziwej współpracy, szybciej i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Czekamy więc.

Więcej o: