Gorilla Glass to już przeszłość - w OLED-ach zostanie zastosowana nowa technologia

Powitajmy Szkło Lotosu.

Firma Corning, producent bardzo modnego (ale i niezwykle pożytecznego) Gorilla Glass ogłosiła, iż tworzy joint-venture z firmą Samsung. Nowość pierwszej z wymienionych - Lotus Glass - będzie wykorzystywana przez koreańską firmę przy produkcji wyświetlaczy OLED instalowanych w urządzeniach mobilnych. Krótko mówiąc, wyświetlacze będą przykrywane "pancerną szybką".

Jedną z najważniejszych właściwości Lotus Glass - oprócz odporności na zarysowania i uderzenia - jest jego giętkość. Obie firmy mogą więc sprawdzić możliwości szkła lotosu przy projektowaniu smartfonów o bardziej fantazyjnych kształtach. Corning zapewnia także, iż po upadku (mocnym uderzeniu w twardą powierzchnię), Lotus Glass powinien się jedynie odkształcić, ale nie potłuc. Osoby, którym smartfony często wypadają z rąk, mogą więc odetchnąć z ulgą. Wyświetlacze tych urządzeń nie powinny tłuc się z taką łatwością jak obecnie.

Niestety w oficjalnym komunikacie prasowym nie podano przybliżonej daty premiery pierwszych smartfonów, w których wykorzystywane będzie Lotus Glass. Można jednak założyć, że doczekamy się jej jeszcze w tym roku.

[za: Corning ]

Więcej o: