Qualcomm z rekordowo wysokimi zyskami

Prawie pięć miliardów dolarów dochodu.

Qualcomm tu, Qualcomm tam. Czytając informacje o nowych tabletach czy smartfonach, bardzo często spotykamy się z procesorami tego producenta. A to tylko jedno z wielu pól działalności tej firmy. Nie powinno więc być zaskoczeniem to, że Qualcomm zarobia naprawdę dużo pieniędzy.

W swoim pierwszym kwartale roku fiskalnego 2012 (który o dziwo skończył się 25 grudnia 2011 r.) firmie udało się osiągnąć zysk w wysokości 4,68 mld dolarów. To 40% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku, a zarazem 14% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału. Jednocześni, Qualcomm odnotował zysk netto w wysokości 1,4 mld dolarów (20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku).

Akcjonariusze firmy muszą więc być zadowoleni. Zapewne zacierają też ręce ze szczęścia, gdyż w tym roku rozwiązania Qualcomma także znajdą się w wielu nowych urządzeniach . Można więc założyć, że w kolejnych kwartałach, firma będzie mogła się pochwalić równie imponującymi wynikami.

Osoby zainteresowane pełnym raportem dotyczącym finansów Qualcomm, odsyłamy na oficjalną stronę internetową producenta , z której można go pobrać w postaci pliku .pdf.

[za: Qualcomm ]

Więcej o: