Największe zagrożenie 2012 roku czai się w Sieci

Cyberprzestępczość groźniejsza od terroryzmu.

Amerykańskie agencje rządowe zajmujące się bezpieczeństwem coraz poważniej podchodzą do sieciowych przestępstw i  cyberterroryzmu. W wyniku kolejnych ujawnionych ataków na instytucje rządowe i prywatne firmy, ataki hakerów skomentował sam dyrektor FBI - Robert Mueller. Stwierdził on, że w najbliższej przyszłości, zagrożenie ze strony hakerów, cyberterrorystów przewyższy zagrożenie ze strony "klasycznego" terroryzmu.

Komentarz ten został wygłoszony, gdy w mediach pojawiły się kolejne doniesienia na temat przeprowadzonych ataków. Ich ofiarą padło Ministerstwo Handlu. W wyniku przeprowadzonego ataku, urzędnicy nie mogli korzystać z Sieci przez dziewięć dni. Czy przyczyni się to do ulepszenia zabezpieczeń chroniących najważniejsze sieci, komputery w USA? Oficjalnego komentarza w tej sprawie brak, choć ostatnio donosiliśmy, że eksperci ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej przeprowadzili wspólne ćwiczenia mające pokazać, czy są w stanie odeprzeć poważny cyberatak.

W zeszłym tygodniu mogliśmy natomiast przyjrzeć się rankingowi najlepiej cyberzabezpieczonych krajów na świecie. Więcej na te tematy przeczytasz w innych tekstach opublikowanych na łamach Technologii.

Zobacz także:

[za: Slashgear ]

Więcej o: