Pierwszy smartfon? Badania wskazują, że raczej z Androidem

Lekka zmiana układu sił w podziale amerykańskiego rynku. Użytkownicy kupujący pierwszy smartfon częściej wybierali urządzenia z Androidem niż z iOS-em. Niezbyt dobre wieści zarówno dla Apple jak i dla Microsoftu i RIM.

Amerykańska pracownia NPD w badaniach przeprowadzonych między październikiem a grudniem 2011 r. sprawdziła odpowiedź na pytanie "Twój pierwszy smartfon to...". 57% nabywców wskazało urządzenie z Androidem, 34% iPhone'a, 9% inny system.

Po pierwsze oznacza to, że pomimo piorunującego sukcesu iPhone'a 4S i wbrew oczekiwaniom wzrostu sprzedaży, Apple nie przekonuje do siebie wszystkich. Po drugie 9% rynku podzielić muszą między sobą Research in Motion - twórca Blackberry - oraz Microsoft i jego Windows Phone, a to naprawdę niewiele wobec wielkich planów.

Pozycja Androida umacnia się pomimo dużego nasycenia rynku - ale kiedyś osiągnie maksimum. Czy dobre przyjęcie Lumii 800 przełoży się na znaczący wzrost popularności WP? A może długo odwlekana premiera najnowszego systemu i smartfonu BlackBerry przyniesie przełom? Póki co z sondaży najbardziej może cieszyć się Google.

[ za  gsmarena.com ]

dane dostarcza:

embed

Na potrzeby zestawienia przyjęliśmy modelowego warszawskiego singla, który w wieku 30 lat zarabia 6 tys. zł netto i ma 50 tys. zł gotówki.

Więcej o: