Motorola i Google wreszcie razem - jest zgoda UE

Google może przejąć firmę Motorola Mobility. Zgodę wyraziły zarówno Komisja Europejska jak i amerykańskie organizacje antymonopolowe.

W sierpniu Google zawarł bardzo ważne porozumienie z Motorolą. Koncern z Mountain View ogłosił, że chce przejąć producenta smartfonów za 12,5 miliarda dolarów . Transakcję pod lupę wzięły wszystkie najważniejsze organizacje antymonopolowe i teraz już wiemy, że przejęcie będzie mogło dojść do skutku. Zgodę wyraziła zarówno Komisja Europejska , jak i organizacje amerykańskie . Tym samym Google nie będzie już "tylko" producentem systemu operacyjnego; teraz będzie także producentem sprzętu, czyli bezpośrednim konkurentem Apple, Nokii czy Samsunga.

Komisja Europejska rozważała, czy przejęcie Motoroli przez Google nie zakłóci równowagi na rynku smartfonów i systemów operacyjnych, czyli czy koncern z Mountain View nie znajdzie się w uprzywilejowanej pozycji. Jak tłumaczy The New York Times , KE doszła do wniosku, że model biznesowy Google - właściciela Androida - polega na tym, by ten mobilny system operacyjny zainstalowany był na jak największej liczbie urządzeń. Koncern raczej nie będzie więc ograniczał wykorzystania Androida jedynie do urządzeń Motoroli. Google będzie jednak jeszcze długo bacznie obserwowany, zapowiedzieli przedstawiciele KE.

Google powtarza na swoim blogu , że przejęcie Motorola Mobility pozwoli na "superdoładowanie" Androida, na którym skorzystają wszyscy - sam mobilny OS, Motorola, jak i inni producenci sprzętu. Możliwe. Jednak jednym z ważnych argumentów za przejęciem Motorola Mobility było znajdujące się w jej posiadaniu 17 tysięcy patentów.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: