Google chce wiedzieć jakie filmy z YouTube śmieszą nas najbardziej

LOL!!!111!

Jeśli wierzyć ekspertom z firmy Google, materiał filmowy z takim komentarzem, jaki umieściliśmy w lidzie tej wiadomości, jest umiarkowanie śmieszy. Amerykańska korporacja postanowiła naukowo zbadać, które klipy w YouTube są najśmieszniejsze i co konkretnie czyni je zabawnymi.

Powołano w tym celu specjalny zespół nazwany Slam Team . Jeden z jego członków (Sanketh Shetty) twierdzi, że część oznak humoru da się łatwo wyszukać i zidentyfikować. Chodzi tu o elementy audiowizualne takie jak słyszalny śmiech czy ujęcia nagrane trzęsącą się kamerą. Ocenianie śmieszności klipów jedynie dzięki tym elementom nie pozwoli jednak otrzymać wiarygodnych rezultatów.

Pracownicy Google i stworzony przez nich algorytm sprawdzają więc czy w komentarzach pod klipami pojawiają się słowa takie jak zabawne czy komiczne . Poszukiwane są także onomatopeje takie jak "hahaha" i ich odpowiedniki z innych kręgów kulturowych, np. kekeke lub jejeje. To, czy dany klip jest śmieszny mówią także popularne akronimy typu LOL lub ROTFL. Algorytm uznaje ponadto, że bardziej zabawnymi materiałami filmowymi są te, pod którymi znajdziemy "mocniejsze" akronimy czyli LOLOLOL albo hahaha!!!!! (z wieloma wykrzynikami).

Za wszystkie te elementy, poszczególnym klipo przyznawane są punkty. Te, które zdobędą ich najwięcej, trafiają do czegoś, co nazwano "Comedy Slam". W tym głosowaniu naprzeciw siebie stają dwa materiały filmowe. Można na nie głosować, a ten, który zdobędzie więcej głosów przechodzi dalej.

Ostateczne wyniki badań nie zostały jeszcze opublikowane przez Google. Nie wiadomo więc, który klip w serwisie YouTube jest najśmieszniejszy na świecie. Szczerze mówiąc, zastanawiamy się, czy chcemy go poznać. A co będzie, jeśli okaże się, że działa on tak jak najśmieszniejszy żart świata grupy Monty Python.

 

[za: Google Blog ]

Więcej o: