Android też będzie miał własny sposób na odblokowywanie ekranu?

Po zdobyciu przez Apple w listopadzie ubiegłego roku patentu na slide to unlock, należało się spodziewać, że konkurenci firmy z Cupertino na rynku smartfonów będą próbowali opatentować własne sposoby na odblokowywanie ekranu dotykowego. Tak też się stało - pierwsze kroki w tym kierunku podjęło Google, twórcy Androida.

Wniosek patentowy, do którego dotarł portal Patently Apple , opisuje nowy schemat odblokowania ekranu. Prawdopodobnie będzie opierał się on na okręgu i umieszczonej w środku kropce. Celem odblokowania smartfona, trzeba najechać palcem na kropkę i szybko przeciągnąć palec w odwrotnym kierunku. W ten sposób mamy uzyskać też bezpośredni dostęp do niektórych funkcji urządzenia: maila, opcji dzwonienia czy wybranego folderu plików.

Prywatnie mam nadzieję, że amerykański urząd szybko zaaprobuje patent i Google będzie mogło już wkrótce go wykorzystać, chociażby w urządzeniach z Androidem 5.0. Nie dlatego, że lubię giganta z Mountain View i że uniknie on dzięki temu płacenia tantiem Apple'owi, ale dlatego, że zwyczajnie podoba mi się ten pomysł na odblokowywanie ekranu.

[Za: SlashGear ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: