Wyświetlacz Retina w nowych Macach?

Retina Display, czyli ekran o ultrawysokiej rozdzielczości, to jeden z największych atutów iPhone'a 4(S). Wyświetlacz spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, toteż nie dziwi, że Apple planuje wprowadzić go do swoich innych urządzeń. Mieliśmy już plotki na temat Retiny w iPadzie 3, teraz pojawiają się doniesienia, jakoby Retina znalazła zastosowanie także w nowej linii Maców.

Źródłem tych rewelacji jest niezawodny blog MacRumors . Jego redaktorzy natrafili na pewną wskazówkę testując wersję beta nowego komunikatora Messages (następcy iChata), który pojawi się na systemie OS X Mountain Lion. W dokumentacji programu znaleźli informację o obrazkach obsługujących "modyfikator 2x", który pozwala wyświetlać zwykłe zdjęcia w ultrawysokiej rozdzielczości dopasowanej do wyświetlaczy Retina. W ten sposób np. ekran 15-calowego MacBooka Pro o rozdzielczości 1440x900 pikseli mógłby zwiększyć swoją wartość dokładnie dwukrotnie, do rozdzielczości 2880 na 1800.

Trudno powiedzieć na tę chwilę, czy Apple faktycznie wprowadzi Retinę do Maców, niemniej perspektywa powstania laptopów z ekranami o tak imponującej rozdzielczości rozbudza wyobraźnię.

[Za: CNET ]

Więcej o: