Wrzuć telefon do torebki i zapomnij o ładowarce

Wynaleziono drugi w kolejności najlepszy gadżet na świecie. Tak, to torebka, która samoczynnie doładowuje telefon komórkowy.

Wystarczy, że wrzucimy go do środka i podepniemy kabel. Nic prostszego. Urządzenie ładuje się, korzystając z wszytych w torebkę ogniw. To jednak nie koniec jej przebojowości, okazuje się bowiem, że jej twórcą jest znany projektant mody - Richard Nicoll. Zamówienie natomiast złożyła sieć telefonii komórkowej - Vodafone. Dzieło zaprezentowano podczas Tygodnia Mody w Londynie.

Dodatkowo, do torebki doszyto diodowy breloczek, który zaczyna świecić, kiedy ktoś do nas dzwoni lub przyśle SMSa. Póki co nie wiadomo, niestety ile będzie kosztowała torebka, ani czy w ogóle wejdzie do sprzedaży,

Dlaczego więc, mimo całej tej świetności torebka jest dopiero drugim najlepszym gadżetem na świecie? Przyznamy szczerze, że liczyliśmy na możliwość ładowania urządzeń bez konieczności podłączania jakiegokolwiek kabla. Zwłaszcza, że co roku na targach elektroniki pojawiają się coraz to sprawniejsze moduły indukcyjnego ładowania.

Więcej o: