Panasonic chce zdobyć Europę nowym smartfonem

Jeszcze cieńszy niż Motorola RAZR, lekki jak piórko, z technologią NFC - nowy smartfon Eluga od Panasonica trafi do sprzedaży w Europie tej wiosny.

Panasonic próbuje powrócić na europejski rynek z nowym smartfonem. Eluga ma ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 960x540 pikseli, pamięć 8Gb, 8 megapikselową kamerę. Całość działa pod kontrolą dwurdzeniowego procesora o częstotliwości 1Ghz i Androida 2.3. Aktualizacja do wersji Ice Cream Sandwich obiecywana jest na lato tego roku.

Design aparatu wydaje się minimalistyczny - czarna prostokątna bryła (bez zaokrąglonych narożników jak choćby w modelu LG Prada) z widocznym napisem Panasonic i trzema przyciskami nawigacyjnymi tworzą zwarty monolit. Smartfon ma być wodo i pyłoodporny, do tego jest lekki, waży niewiele ponad 100 gram.

Ważną cechą Elugi jest technologia NFC (Near Field Communication) czyli komunikacja bliskiego zasięgu. Pozwala na współpracę urządzeń znajdujących się w pobliżu, może służyć na przykład jako elektroniczny portfel.

Telefon trafi do sprzedaży w Europie w marcu tego roku.

[ za the verge ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: