Dropbox - wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

Popularna usługa działająca w tzw. chmurze chce, abyśmy przechowywali na jej serwerach wszystkie nasze zdjęcia. Dla bezpieczeństwa i wygody.

W czwartek na Android Market pojawiła się nowa wersja mobilnej aplikacji Dropbox. Jedną z najważniejszych funkcji, jakie wprowadza, to opcja bezpośredniego, automatycznego przesyłania zdjęć do Dropboxa za pośrednictwem Wi-Fi bądź sieci komórkowej. Jeśli zrobimy fotkę smartfonem, po chwili znajdzie się ona na naszym koncie na Dropboksie w oryginalnym rozmiarze i najwyższej jakości. Niedługo odpowiednią aktualizację dostanie też Dropbox na iOS.

Od jakiegoś czasu podobna funkcja dostępna jest także w aplikacji na Windowsa i Maca. Gdy podłączymy do komputera aparat, smartfon, tablet czy kartę SD, fotografie samoczynnie trafią na serwery usługi. Niezależnie więc od tego, gdzie trzymamy zdjęcia, w krótkim czasie możemy je wszystkie umieścić w jednym miejscu, bez obawy, że gdzieś nam zaginą i bez żadnego wysiłku ze swojej strony. A potem obejrzeć je na dropbox.com w folderze Camera Uploads.

Warto dodać, że za pierwszy automatyczny upload dostajemy 500 MB miejsca na Dropboksie. Wraz z kolejnymi przesyłami danych możemy otrzymać aż 3 GB darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku.

[Za: The Dropbox Blog ]

Więcej o: