MWC 2012: dwie ciekawe propozycje Emporii

Emporia Click oraz Safety premium to dwie nowe propozycje dla seniorów.

Emporia to austriacka firma, która produkuje telefony specjalnie dla seniorów. Mają one duże wyświetlacze (najczęściej monochromatyczne), duże przyciski, głośny dzwonek i są bardzo proste w obsłudze. W końcu chodzi o to, żeby osoba która niekoniecznie jest obeznana z nowymi technologiami miała przy sobie telefon i potrafiła z niego bez przeszkód korzystać.

Telefon Emporia Safety Premium to ciekawe połączenie telefonu z zegarkiem. Producent wyszedł z założenia, że zegarem mamy zawsze na ręku, a z telefonem jednak czasem się rozstajemy. Dlatego oba urządzenia zostały połączone za pomocą Bluetooth. Jeśli osoba nosząca zegarek zasłabnie lub upadnie, a nie ma w zasięgu ręki telefonu, może nacisnąć na przycisk wbudowany w zegarek, co automatycznie uruchomi wybieranie numeru wcześniej zapisanego w pamięci telefonu jako alarmowy. Może to być numer do dzieci lub rodziny, albo wprost na pogotowie. Rozwiązanie jest proste, ale może okazać się, że w dramatycznej sytuacji może uratować komuś życie.

Emporia Click z kolei to elegancki telefon z klapką. W takich telefonach przeważnie przyciski są małe, ale w tym urządzeniu duże jest wszystko. Poczynając od ekranu, a na przyciskach kończąc. W efekcie telefon staje się odpowiednikiem Galaxy Note dla seniorów.

Więcej o: