Nowa wersja Ponga na 40. urodziny

29 listopada kultowy do dziś Pong, jedna z pierwszych gier wideo, skończy czterdzieści lat. Z tej okazji producent gry, firma Atari*, ogłosiła konkurs dla niezależnych twórców na stworzenie jej remake'u w wersji na iOS.

Atari nie chce walczyć z niezależnymi deweloperami i pozywać ich, jak robi to wiele firm, za kopiowanie swoich gier - zamiast tego buduje z nimi więź i zachęca fanów do tworzenia pod swoim szyldem. Zwycięska gra zostanie wypuszczona na App Store jako produkcja Atari, a jej producent otrzyma 100 tysięcy dolarów nagrody. Autor (bądź autorzy) nowej wersji Ponga podpiszą także z Atari umowę wydawniczą oraz otrzymają pełne wsparcie marketingowe na premierze swojego dzieła. Ta ma się odbyć pod koniec roku (prawdopodobnie w listopadzie), zaś zwycięzca zostanie wyłoniony 2 sierpnia.

Jeśli czujecie się na siłach, możecie zgłosić się do konkursu pod tym adresem . Macie czas do 31 marca. Polacy już nie raz udowodnili, że potrafią robić gry, więc tym bardziej życzymy powodzenia.

[Za: TheNextWeb ]

*Atari, które stworzyło Ponga, de facto już nie istnieje. Prawa do nazwy Atari wykupiła w 2003 roku francuska firma Infogrames i to właśnie o niej jest tutaj mowa.

Więcej o: