"Łodnowioł żech baza wirusów". Powiadomienia antywirusów nie muszą być nudne

Producenci programu antywirusowego Avasta miło zaskakują polskich użytkowników.

Jeśli zdarzyło Wam się używać programu Avast, to znacie zapewne komunikat "Baza wirusów programu Avast została zaktualizowana", który potrafi zagłuszyć wszystkie inne dźwięki systemowe. Program komunikuje się z nami głosowo także, gdy znajdzie wirusa i w kilku innych sytuacjach. Podejrzewam, że wielu użytkowników wyłączyło to w opcjach, ograniczając komunikaty tylko do wyskakującego okienka.

Możecie jednak nie wiedzieć, że da się podmienić te komunikaty na inne - dużo zabawniejszy. Na stronie producenta można pobrać głosy w innych językach, a także sporo mniej poważnych wersji: angielski z akcentem cockney, piracki slang, głos latynoskiego kochanka, głos rednecka z południa USA, a także - tu ukłon w stronę Polaków - gwarę śląską oraz głosy nawiązujące do filmów Stanisława Barei.

Usłyszymy wtedy odpowiednio:

Znalozżech podejrzanego plika

lub

Został wykryty podejrzany plik. To mówiłem ja, Jarząbek Wacław.
Łodnowioł żech baza wirusów

lub

Baza wirusów programu Avast została zaktualizowana. To mówiłem ja, Jarząbek Wacław.

Komunikatów jest oczywiście więcej - można ich posłuchać na stronie avast.com/fun Do działania wymagają Avasta w wersji 5.1 lub nowszej.

Polecamy ściągnięcie sobie jakiegoś zabawnego zestawu -  da to gwarancję, że choć lekko uśmiechniecie się, gdy program znajdzie groźnego wirusa.

Więcej o: