Zobacz: niezwykły choć nierealny pomysł na iPada 3

Fani prześcigają się w pomysłach, jak mógłby wyglądać i działać nowy iPad 3. Apple prawdopodobnie zaprezentuje już jutro na konferencji (którą będziemy relacjonować na żywo). Do tego czasu internet będzie oddawał się spekulacjom...

Bardzo ciekawy projekt zaprezentowało na swoim kanale na Youtube Aatma Studio, specjalizujące się w animacjach 3D.

 

Ich iPad jest cieńszy niż poprzednik (prawdziwy nr 3 ma być grubszy), a także - co od razu zwraca uwagę - nie ma ramki dookoła ekranu. Dzięki temu można go łączyć z innymi - pomogą w tym wbudowane magnesy, które zepną urządzenia. Zaś technologia NFC sprawi, że dołączony do drugiego iPad powiększy dotychczasowy ekran i automatycznie zacznie wyświetlać drugą część filmu, który odtwarzany był na pierwszym urządzeniu.

O ile powyższa wizja byłaby jeszcze możliwa w realizacji - pytanie tylko czy praktyczna i opłacalna - to następna zahacza już o technologie z wyższej półki. Holograficzny wyświetlacz, który pokazuje obraz z gry w futbol w 3D i wyświetlane na stole kontrolery to przykład zabawek, jakie kiedyś widywaliśmy tylko w filmach science fiction. I pewnie jeszcze chwilę pozostaną ich domeną.

Nie jest możliwe, by iPad 3 tak wyglądał. Nie zmienia to faktu, że film i pomysłowość projektantów po prostu robią wrażenie - ponad 3,5 miliona wyświetleń na YouTube w tydzień niejako to potwierdza.

Więcej o: