Samsung Mobile Display - elastyczny ekran w sprzedaży w ciągu roku

Wygląda na to, że w nieodległej przyszłości ekran będzie miał dwie przekątne - przed i po jego rozsunięciu. Tak przynajmniej wygląda opatentowane urządzenie Samsunga wykorzystujące Mobile Display.

Masowa produkcja elastycznych ekranów wykonanych w technologii OLED ma wreszcie ruszyć i to w tym roku, może już w czerwcu, rozpoczynając być może erę nowych urządzeń, za którymi będą chcieli nadążyć wszyscy producenci.

Zastępca prezesa Samsunga poinformował, że Samsung "Mobile Display zostaną skomercjalizowane w ciągu roku, najpierw w smartfonach, potem w tabletach ".

Nowy wyświetlacz Samsunga będzie inteligenty - zużycie mocy uzależni od kąta, pod jakim jest zgięty. Będzie elastyczny, składany jak gazeta, a nawet zwijany. Wszystko to zachowując cechy i parametry zwykłego nie-giętkiego wyświetlacza.

Serwis PatentBolt donosi, że w urzędzie patentowym złożono już odpowiedni wniosek gotowego urządzenia. A co powiedzielibyście na smartfon, który rozsuwa się i tworzy tablet? Komercjalizacja wynalazku Samsunga przybliża wizję tego typu urządzeń.

[ za bgr.com ]

Więcej o: