R2-D2 rozebrany na części przez specjalistów z LEGO - teraz ty musisz go poskładać (za jedyne £150)

Kultowy robot z kultowego filmu fantastycznego doczekał się swojej repliki opracowanej przez duet specjalistów z LEGO. Teraz każdy może mieć w domu swojego R2-D2 za jedyne 150 funtów.

Praca nad repliką tak zaawansowanego robota jakim jest słynny R2-D2 z Gwiezdnych Wojen była sporym wyzwaniem dla dwójki projektantów z LEGO.

Złożony z 2100 części droid jest bardzo podobny do swojego pierwowzoru i ma wiele jego funkcji: zapasową nogą wysuwaną w razie nagłej potrzeby, obracającą się o 360 stopni głowę, uniwersalny klucz otwierający "każde drzwi w galaktyce" a nawet piłę. Wszystko to przez profesjonalne podejście do tematu - projektanci zabawki spędzili wiele czasu nad dokumentacją oryginału dostarczoną m. in. przez Lucasfilm starając się nie pominąć w swoim dziele żadnego istotnego szczegółu.

Oprócz trzydziestocentymetrowego R2-D2 za 150 funtów otrzymamy w pakiecie jego miniaturkę, którą "zawsze będziemy mogli mieć przy sobie". Fani postaci z zakupami muszą poczekać do maja, kiedy to powinien trafić na sklepowe półki.

Jak pracę nad R2-D2 wspominają projektanci z LEGO można sprawdzić na poniższym filmiku .

Jak pracę nad R2-D2 wspominają projektanci z LEGO można sprawdzić na poniższym filmiku.

[ za  slashgear.com ]

Więcej o: