Pierwsze tablety z Windows 8 na rynku już w październiku

Sam system operacyjny trafi w ręce producentów latem tego roku.

Bloomberg donosi, iż w ciągu kilku miesięcy, Microsoft ukończy prace nad swoim najnowszym systemem operacyjnym. Windows 8 ma być gotowy latem tego roku, a pierwsze wykorzystujące go urządzenia powinny trafić do sklepów w okolicach października tego roku. Co ciekawe, ma wśród nich być zarówno sprzęt działający w oparciu o chipy Intela jak i ARM. Przewaga ilościowa tych pierwszych ma jednak być miażdżąca. W pierwszym rzucie, do sklepów trafić ma około 40 maszyn z układem Intela i zaledwie 5 z układem ARM.

Już w przyszłym miesiącu Microsoft zorganizować ma wydarzenie dla swoich partnerów biznesowych, w trakcie którego przedstawi konkrety dotyczące premiery Windows 8 i działań marketingowych związanych z tym produktem.

Eksperci branżowi już teraz mówią, iż podane powyżej daty mają sens. Wydanie Windows 8 w październiku pozwoli konsumentom zapoznać się z tym systemem operacyjnym przed najgorętszym okresem zakupowym w roku. Jeśli natomiast producenci sprzętu nie otrzymają oprogramowania latem, to prawdopodobnie nie uda im się ukończyć wykorzystujących go urządzeń do końca tego roku. Byłaby to duża strata dla amerykańskiego giganta jak i samych producentów.

Niestety, wiadomości tej nie chcieli skomentować ani przedstawiciele Microsoftu, ani Intela czy firm współpracujących z ARM Holdings. Na konkrety musimy więc czekać.

[za: Bloomberg ]

Więcej o: