Rękawice Ogrzej Siły +5, już niedługo dostępne także w sklepie w twojej dzielnicy

Kto nie chciałby być supersilny? Jak Superman albo Conan? Oczywiście, to niemożliwe. Z pomocą przychodzi jednak technologia.

K-Glove (oficjalna nazwa projektu: The Human Grasp Assist ) to rękawica, nad którą obecnie pracują wspólnie NASA oraz firma General Motors. Ma być narzędziem wykorzystywanym przez astronautów i pracowników warsztatów motoryzacyjnych, ale spodziewamy się, że w praktyce można znaleźć dla niej zdecydowanie więcej zastosowań. Jej głównym zadaniem jest bowiem zwiększanie siły noszącej ją osoby - sprawianie, że noszenie ciężkich przedmiotów stanie się łatwiejsze, nie będąc przy tym związanym z ryzykiem kontuzji.

Jak to działa? Rękawica ma w sobie czujniki, które dostarczają informacje o wywieranym nacisku. Gdy te są pozytywne, a w więc K-Glove ma pomagać użytkownikowi, włącza się wspomaganie ruchu przez "mechaniczne ścięgna". Brzmi jak fragment zbroi Iron Mana? Ale to rzeczywistość.

K-Glove ma jednak na razie swoje wady - przede wszystkim waży aż kilogram. Jeśli jednak uda się zmniejszyć jej gabaryty, powinna zmniejszać wysiłek użytkownika nawet o połowę.

[za NASA , NASA ]

Więcej o: