Twórcy Angry Birds przejęli inną fińską firmę produkującą gry

Rovio Entertainment, twórcy Angry Birds, potwierdzili przejęcie Futuremark Games Studio, części fińskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania do benchmarków.

Rovio przejęło Futuremark Games Studio stanowiące do tej pory część firmy Futuremark, również mieszczącej się w Finlandii, tworzącej oprogramowanie do benchmarków (PCmark, 3DMark). Przejęcie ma na celu pozyskanie załogi.

"To niezwykle utalentowana i doświadczona drużyna, jesteśmy zachwyceni, że są na naszym pokładzie." - stwierdził Mikael Hed, szef Rovio Entertainment "Sukces Rovio oparty jest na doskonałości naszego zespołu, Futuremark Games Studio będzie jego wspaniałym uzupełnieniem."

Rovio dzięki przejęciu, co do którego nie podano żadnych szczegółów finansowych, będzie mogło tworzyć więcej gier, Futuremark będzie mogło skupić się na profesjonalnym oprogramowaniu do tworzenia rankingów wydajności sprzętu i gier.

Po światowym, zapoczątkowanym w 2009 roku, sukcesie Angry Birds Finowie obrastają w piórka - pracuje już dla nich 300 osób, latem przejęli Kombo Animation Studio, opublikowali nową, kosmiczną wersję Ptaków .

Aplikacja Angry Birds została pobrana z Facebooka ponad 700 mln razy, czekamy na równie wielki hit.

[ za venturebeat.com ]

Więcej o: