Play Formuła 4.0: To co dziś pokazaliśmy zmieni polski rynek

Czy Play zdoła wywołać rewolucję? Już za 79 zł abonamentu oferuje darmowe rozmowy i SMS-y do głównych sieci. To naprawdę mocna oferta

Marcin Gruszka rzecznik prasowy Play stwierdził:

To co dziś pokażemy to jedna z najbardziej istotnych konferencji Play. To co pokażemy zmieni rynek. Z punktu widzenia konsumenta i konkurencji.

Faktycznie - zmiana jest poważna. Bartosz Dobrzyński, dyrektor marketingu Play zaprezentował formułę 4.0. Nowa oferta Play 4.0 to nielimitowane połączenia i nielimitowane SMSy do czterech największych mobilnych sieci w Polsce. Do Orange, T-Mobile, Plus i Play za 0 złotych. Wyłączając telefony stacjonarne. Uzupełnienie oferty o numery stacjonarne ma kosztować użytkownika Play dodatkowe 10 złotych miesięcznie. Abstrahując od tego szczegółu, potencjalny konsument nowej oferty nie będzie się musiał zastanawiać w jakiej sieci jest osoba do której dzwoni i ile jeszcze zostało mu środków w promocyjnych pakietach redukujących koszty połączenia.

Ile to naprawdę będzie kosztowało?

Formuła 4.0 dostępna będzie już za 79 złotych miesięcznie wraz z umową na 12 miesięcy. Oznacza to że za 79 złotych otrzymamy wersję podstawową. Dobrzański zapewnia jednak, że oferta jest przejrzysta i nie zawiera haczyków.

Płacąc 79 złotych miesięcznie klient bowiem dostaje kartę SIM z Formułą 4.0. Jeśli chce przy okazji dokupić telefon, to za nieco wyższą stawkę miesięcznego abonamentu (do 159 złotych miesięcznie) i z dwuletnim kontraktem, do wyboru będzie miał dwa smartfony za złotówkę - Nokię Lumię 800 lub Samsunga Galaxy S II (z systemem Android 4.0) w "ofercie ze smartfonem".

Dodatkową różnicą między dwiema ofertami - z telefonem i Tylko SIM - będzie też dopuszczalny limit transferu danych. W pierwszym miesiącu korzystania z usługi użytkownik dostaje 200 MB za darmo, później za ten sam limit trzeba będzie zapłacić 7 zł. Dostępna będzie także wersja z pakietem 2 GB za 20 zł miesięcznie. W wersji z telefonem Play dodaje 2 GB na transfer "gratis".

Nowa formuła dostępna będzie już od piątku, 30 marca. Bang-Jensen szacuje, że ofertą może być zainteresowanych aż 5 milionów polskich konsumentów. Według danych Play właśnie tyle osób płaci bowiem co miesiąc ponad 80 złotych za połączenia i SMSy. Póki co oferta skierowana jest wyłącznie do klientów prywatnych. Dobrzański zapewnił jednak, że już niedługo pojawi się także Formuła 4.0 dla biznesu.

Więcej o: